milyen-ceruzaval-rajzoljunk-2

Milyen ceruzával rajzoljunk?

Ebben a cikkben megnézzük mikor milyen ceruzával érdemes rajzolni. Melyik keménységű ceruza mire jó, hol célszerű használni. Hogyan lehet vagy egyáltalán érdeme-e keverni a ceruzákat. Továbbá hasznos tippek a ceruzahasználattal kapcsolatban.   Grafit ceruza fajták (Derwent, Faber Castell, Koh-i-noor)     Tartalom: Grafit ceruza fajták jelzések Melyik ceruza mire használható? Rajzolási technikától is függ Tónusozási…

Details
realisztikus-rajzolas-1

Realisztikus rajzolás

Realisztikus rajzolás, amit érdemes tudnod róla!     Ebben a cikkben hasznos tippeket olvashatsz a realisztikus rajzolásról. A cikkekbe a saját tapasztalataimat megfigyeléseimet írom le.   Eva Mendes (Száraz ecset technika)     Mit nevezünk realisztikus rajzolásnak illetve rajznak? Fotórealizmus vagy hiperrealizmus? Hogyan kezdd el? Mennyi idő egy realisztikus rajz megrajzolása? Mindennek az alapja vagy…

Details
gyakori-kerdesek-jobb-agyfeltekes-rajzolas-1

Gyakori kérdések jobb agyféltekés rajzolás

Ebben a cikkben a jobb agyféltekés rajzolással illetve rajztanfolyamokkal kapcsolatban gyakran felmerülő kérdéseket gyűjtöttem össze.   Gyakori kérdések jobb agyféltekés rajzolás tartalom:   Mit jelent a jobb agyféltekés rajzolás? Hogyan kapcsolódik a rajzoláshoz a jobb agyfélteke? Akkor a jobb agyféltekés rajzolás átverés? Mi a különbség a jobb agyféltekés rajzolás a jobb agyféltekés rajzolás és a…

Details
Angol tábor gyerekeknek és rajztábor

Angol tábor gyerekeknek és rajztábor

Angol tábor gyerekeknek és rajztábor – Időpont Következő időpont: 2019.augusztus 26-30. Nyári tábor 13-16 éveseknek: Gyermeked szeret rajzolni? Vagy netán főzni? Szeretne még ügyesebb lenni? Vagy kipróbálni magát egy új területen? Szeretnéd, ha nyáron jó kezekben lenne, fejlődne és mindeközben szuper jól érezné magát? Hozd el nyári táborunkba! Életre szóló tapasztalat főzés és rajzolás terén. Vegyél részt a kalandban ami önfejlesztő hatással lesz rád! Egy…

Details
Jobb agyféltekés rajzolás vagy mégsem

Jobb agyféltekés rajzolás vagy mégsem?

Mióta 10 éve rajzolással (rajztanítással) foglalkozom azt tapasztaltam, hogy nagyon sok tévhit kering az emberek fejében a rajzolást illetően. Úgy általánosan megfigyelhető ez a rajzolás festés témakörben és ekkor még nem is beszéltünk a jobb agyféltekés rajzolásról. Az általánosan elterjedt kép a köztudatban a klasszikus rajzolás és a jobb agyféltekés rajzolás között az, hogy az…

Details

Tónusskála gyakorlat

Tónusozási gyakorlat.   Egy nagyon egyszerű tónusozási gyakorlatra hívlak meg. Amit ha megcsinálsz akkor talán könnyebben át látod majd amit a tónusozás lényegéről ebben a témakörben írni fogok. Persze nem szükséges hozzá, nyilván a feladat elvégzése nélkül is meg tudod érteni de azért javaslom, hátha még élvezni is fogod.  Amire szükséged lesz. HB 2B 4B…

Details

A rajzolás, mint tükör II

A rajzolás, mint tükör II.     Már gyerekkorban eldől. Már kis gyerekként meg akarunk felelni a szüleinknek a környezetünknek. Amiért ez kialakul az az önbizalom hiánya mivel az önbizalom nem tud kialakulni mert a gyerek nem tapasztal igazából, nem tapasztalja meg az életet. A szülők félelme/féltése (amit összekeverünk a szeretettel) miatt egy üvegkoporsóba zárják…

Details

A rajzolás, mint tükör

A rajzolás, mint tükör.   Belső folyamatok. Érdekes folyamat ahogy az emberi lény működik. Milyen és mennyi tényező játszik szerepet abban, hogy például milyen döntéseket hoz, hogyan reagál adott helyzetekben. Milyen belső folyamatok játszódnak le benne érzelmek és gondolatok formájában amelyek aztán megmutatkoznak tettekben vagy akár semlegességben. Gondolatok és érzelmek végeláthatatlan rendszere az ami nap-nap…

Details